EC2SB-05S15S
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
EC2SB-05S15S
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 10W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 9V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 666mA
Voltage - Input (Min) 4.7V
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 87%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.36" H (25.4mm x 25.4mm x 9.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series EC2SB (10W)
Power (Watts) 10 W