EC2SB-12D12
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
EC2SB-12D12
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
En stock : 15
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 416mA, 416mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series EC2SB (10W)
Power (Watts) 10 W