EC3SCW-48S15
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
EC3SCW-48S15
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 30W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 8-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 91%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series EC3SCW (30W)
Power (Watts) 30 W