EC7AW-48S12
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
EC7AW-48S12
Descripción:
DC-DC CONVERTER
En stock : 49
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 74V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 833mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 90%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series EC7AW (10W)
Power (Watts) 10 W