Hogar / DC DC Converters / EC7BW18-72S12-ECRT
minImg
EC7BW18-72S12-ECRT
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
EC7BW18-72S12-ECRT
Descripción:
DC/DC CONVERTER 12V 20W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.45" L x 2.33" W x 0.85" H (113.0mm x 59.2mm x 21.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.67A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10V
Series EC7BW18 (20W)
Power (Watts) 20W
Type Enclosed
Efficiency 87%