ECA-1CHG222
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECA-1CHG222
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
En stock : 16665
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 920 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series NHG-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.058 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 µF