ECA-1EM222B
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECA-1EM222B
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series M-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.04 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 µF