ECA-1HHG221E
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECA-1HHG221E
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 300 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series NHG-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 450 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF