ECA-2AMR47B
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECA-2AMR47B
Descripción:
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series M-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 17 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.47 µF