ECC-A3A470JGE
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECC-A3A470JGE
Descripción:
CAP CER 47PF 1KV SL/GP RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Temperature Coefficient SL/GP
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KGE
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 pF