ECE-A1CKS220
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECE-A1CKS220
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL
En stock : 13043
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 39 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series KS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 66.3 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF