ECE-A1EKG470
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECE-A1EKG470
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 190 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF
Package Bulk
Impedance 1.2 Ohms