ECE-S2GG221U
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECE-S2GG221U
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-NH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.25 A @ 50 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF