ECE-V0JS220WR
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECE-V0JS220WR
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.130" L x 0.130" W (3.30mm x 3.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 20 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series VS
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF