ECH-A22505JX
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECH-A22505JX
Descripción:
CAP FILM 5UF 5% 220VAC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene, Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.161" (29.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.280" (32.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.457" L x 0.709" W (37.00mm x 18.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECHAX
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 5 µF