ECJ-0EF1C223Z
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECJ-0EF1C223Z
Descripción:
CAP CER 0.022UF 16V Y5V 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECJ
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.022 µF