ECJ-2FB0J106K
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECJ-2FB0J106K
Descripción:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Series ECJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF