ECJ-2VF1C684Z
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECJ-2VF1C684Z
Descripción:
CAP CER 0.68UF 16V Y5V 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.68 µF