ECJ-2YB1E224K
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECJ-2YB1E224K
Descripción:
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Series ECJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.22 µF