ECJ-4YB1E106M
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECJ-4YB1E106M
Descripción:
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Series ECJ
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10 µF