ECJ-5YB2A105M
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECJ-5YB2A105M
Descripción:
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.175" L x 0.126" W (4.45mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECJ
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1 µF