ECK-A3F681KBP
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECK-A3F681KBP
Descripción:
CAP CER 680PF 3KV Y5P RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KBP
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 pF