ECLB60W-24D15N
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
ECLB60W-24D15N
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-15V 60W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A, 2A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 91%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active Low
Series ECLB60W (60W)
Power (Watts) 60 W