ECLB75W-48S12
Cincon Electronics Co. LTD
Producto No:
ECLB75W-48S12
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 75W
En stock : 3
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 6.25A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 7-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 92.5%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series ECLB75W (75W)
Power (Watts) 75 W