ECO-S1CA682BA
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECO-S1CA682BA
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.2 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 85mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.53 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6800 µF