ECO-S2AP472DA
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECO-S2AP472DA
Descripción:
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.13 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 71mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series TS-UP
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 5.9 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4700 µF