ECO-S2GB151DA
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECO-S2GB151DA
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 820 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.105Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-HB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 934.8 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 150 µF