ECQ-E12102JE
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-E12102JE
Descripción:
CAP FILM 1000PF 5% 1.25KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" L x 0.236" W (15.50mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(F)
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1000 pF