ECQ-E2274RKB
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-E2274RKB
Descripción:
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.622" (15.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" L x 0.232" W (10.30mm x 5.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.27 µF