ECQ-E2334RJB
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-E2334RJB
Descripción:
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.642" (16.30mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" L x 0.252" W (10.30mm x 6.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF