ECQ-E2335JB
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-E2335JB
Descripción:
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL
En stock : 687
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.744" (18.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.413" W (20.80mm x 10.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.3 µF