ECQ-E2473KS
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-E2473KS
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.177" W (12.50mm x 4.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-E(K)
Voltage Rating - DC 250V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.047 µF