ECQ-E4334KZ
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-E4334KZ
Descripción:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.807" (20.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.945" L x 0.354" W (24.00mm x 9.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-E(K)
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF