ECQ-U2A154MG
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-U2A154MG
Descripción:
CAP FILM 0.15UF 20% 275VAC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.315" W (17.50mm x 8.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UG
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.15 µF