ECQ-V1183JM2
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECQ-V1183JM2
Descripción:
CAP FILM 0.018UF 5% 100VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-V
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.018 µF