Hogar / Oscillators / ECS-2100A-200
minImg
ECS-2100A-200
ECS Inc.
Producto No:
ECS-2100A-200
Fabricante:
ECS Inc.
Descripción:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
En stock : 1386
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECS-2100
Function -
Type XO (Standard)
Package / Case 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 20 MHz