ECW-FA2J105JQ
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-FA2J105JQ
Descripción:
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.913" (23.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.437" W (26.00mm x 11.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-F(A)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1 µF