ECW-FD2J394K
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-FD2J394K
Descripción:
CAP FILM 0.39UF 10% 630VDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.701" L x 0.280" W (17.80mm x 7.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 141V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.39 µF