ECW-FD2W225K4
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-FD2W225K4
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 450VDC RADIAL
En stock : 22969
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.563" (14.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.437" W (17.50mm x 11.10mm)
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 84V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2.2 µF