ECW-FD2W394JQ
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-FD2W394JQ
Descripción:
CAP FILM 0.39UF 5% 450VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.618" (15.70mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.496" L x 0.236" W (12.60mm x 6.00mm)
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 450V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.39 µF