ECW-FG1B475J
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-FG1B475J
Descripción:
CAP FILM 4.7UF 5% 1.1KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.398" (35.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.728" W (31.50mm x 18.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4.7 µF