ECW-FG2J225K
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-FG2J225K
Descripción:
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
En stock : 37
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.472" W (31.50mm x 12.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 141V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2.2 µF