ECW-FG2J305K
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-FG2J305K
Descripción:
CAP FILM 3UF 10% 630VDC RADIAL
En stock : 290
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.142" (29.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.531" W (31.50mm x 13.50mm)
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 141V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3 µF