ECW-H10363HVB
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-H10363HVB
Descripción:
CAP FILM 0.036UF 3% 1KVDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.295" W (23.00mm x 7.50mm)
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.036 µF