ECW-H16563JVB
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ECW-H16563JVB
Descripción:
CAP FILM 0.056UF 5% 1.6KVDC RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.161" (29.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.102" L x 0.630" W (28.00mm x 16.00mm)
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.056 µF