ED-PSU1202-EU
EDATEC
Producto No:
ED-PSU1202-EU
Fabricante:
EDATEC
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
En stock : 13
Polarization Positive Center
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 2.03" L x 1.48" W x 0.96" H (51.5mm x 37.5mm x 24.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Series ED-PSU
Power (Watts) 24 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized Europe
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr EDATEC
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC