ED1A471MP26311EU
Chinsan (Elite)
Producto No:
ED1A471MP26311EU
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL TH
En stock : 1829
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 404.4 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series ED
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 674 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 470 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 200 mOhms