EDL02-12S3P3
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
EDL02-12S3P3
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 1.7W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 78%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series EDL02 (2W)
Power (Watts) 1.7 W