EDLSD473H5R5C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
EDLSD473H5R5C
Descripción:
CAP 47MF 5.5V THROUGH HOLE
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 5.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.453" Dia (11.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120Ohm @ 1kHz
Series SD
Package / Case Axial, Can - Horizontal
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 47 mF