EEA-GA1H150B
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EEA-GA1H150B
Descripción:
CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL
En stock : 4395
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 55 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series GA-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 85.25 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 15 µF